Spectacol fara goluri intre Chiajna si Gaz Metan

Concordia Chiajna a terminat la egalitate, scor 0-0, partida de pe teren propriu cu Gaz Metan Medias, un meci foarte spectaculos, cu multe ocazii de ambele parti. Perioadele de posesie si de dominare au alternat, meciul a avut o viteza mult peste media campionatului, iar ratarile uriase si-au facut de multe ori aparitia la cele doua porti.

Gaz Metan si Concordia au aratat un fotbal frumos in meciul din etapa 16 disputat la Chiajna. Ambele echipe au alergat dupa minge, si-au creat ocazii si au accelerat in permanenta fazele de joc, ceea ce a creat si spectacol.

Baltoi a inceput seria ocaziilor in minutul 8, cand a sutat frumos de la distanta dar pe langa poarta. Apoi Nicandro Breeveld i-a dat emotii lui Gospodinov cu o lovitura de cap din apropiere. Bozga chiar a reusit sa trimita mingea in poarta mediesenilor in minutul 22, dar dintr-o pozitie de offside.

Tot cu capul a trimis si Frasinescu, dar tot alaturi, cateva minute mai tarziu, pentru ca in minutul 40 Ilie Iordache sa suteze aproape perfect din lovitura libera. Insa Plesca a avut o interventie de senzatie si a scos de la vinclu, asa cum a facut si in ultimul minut al primei reprize cand a scos incredibil lovitura de cap a lui Baltoi.

Repriza secunda a inceput in forta de ambele parti inca din primul minut. Concordia l-a pus la grea incercare pe Plesca de trei ori, prin Bozga, Mamele si Salem, in timp ce pentru oaspeti Cristi Bud a ratat o mare ocazie cand l-a lobat pe Gospodinov, dar mingea a ocolit poarta.

In minutul 60, Gazul a avut o dubla ocazie, la ambele suturi Gospodinov reusind sa intervina salvator o data cu mana si apoi cu genunchiul la sutul lui Bud. Portarul Chiajnei a scapat fara gol si in minutul 82, la o alta dubla ocazie a oaspetilor. Mai intai a scos cu varful degetelor un sut puternic, mingea a cazut pe transversala si a ajuns la Bud, care din doar 3 metri a sutat in plasa laterala.

Si Chiajna a avut partea ei de sanse mari de gol pe final de meci. MAi intai Frasinescu putea sa puna pe tava un autogol, cand a deviat foarte aproape de poarta o centrare de pe dreapta, pentru ca in minutul 86 Robert Bara sa suteze putin alaturi din pozitie foarte buna.

Posted on 04/12/2011, in Concordia Chiajna, Fotbal, Gaz Metan Medias, Liga 1 and tagged , , , . Bookmark the permalink. Lasă un comentariu.