Spectacol fara goluri intre Vointa si Pandurii la Sibiu

Vointa Sibiu a terminat la egalitate, scor 0-0, partida de pe teren propriu cu Pandurii Targu Jiu, un meci foarte spectaculos in repriza secunda. Gorjenii au avut o bara in prima repriza, cand au fost mai prezenti in joc, insa partea secunda a fost dominata de sibieni, care au inregistrat o serie incredibila de ratari.

De aproape o jumatate de ora au avut nevoie cele doua echipe pentru a-si da drumul la joc, primii care au avut initiativa de a renunta la jocul inchis fiind gorjenii. Lemnaru a scapat singur pe contraatac,in minutul 29, insa Danalache a iesit inspirat din propriul careu si a reusit sa respinga prin alunecare.

La doua minute distanta s-a consemnat si prima mare ocazie de gol, lovitura de cap a lui Bacila fiind deviata nefericit de Apostol spre propria poarta. Din fericire pentru sibieni, balonul a lovit transversala.

Pana la pauza nu s-au mai inregistrat mari ocazii de gol, acestea venind abia dupa pauza. Repriza secunda a inceput excelent pentru Pandurii, oaspetii luand cu asalt careul advers. Lemnaru, Stromajer si Vranjes i-au dat multe batai de cap lui Danalache, insa acesta a reusit sa tina poarta inchisa.

Acelasi lucru l-a reusit si Mingote la cealalta poarta, intr-o perioada de dominare autoritara a gazdelor.Matei si Beza s-au aflat de doua ori consecutiv in fata deschiderii scorului, dar reflexele senzationale ale lui Mingote au mentinut scorul neschimbat. Minutul 73 a adus o noua ocazie uriasa a sibienilor, un sut de senzatie expediat de Dalbea de la peste 30 de metri, la care s-a opus spectaculos portarul gorjenilor. Acesta a respirat usurat si dupa o dubla ocazie a lui Antohi si Iulian Popa, cateva minute mai tarziu.

Posted on 27/08/2011, in Fotbal, Liga 1, Pandurii Tg. Jiu, Vointa Sibiu and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Lasă un comentariu.