Vranjes a adus victoria Pandurilor cu Brasovul

Pandurii Tg. Jiu a castigat cu 2-1 partida de pe teren propri cu FC Brasov, Stojan Vranjes fiind eroul gorjenilor. Bosniacul a deschis scorul in prima repriza si a marcat golul victoriei in cea de-a doua, dupa ce Majernik reusise egalarea.

Desi anuntasera ca isi doresc victoria in deplasarea de la Tg. Jiu, brasovenii n-au aratat deloc acest lucru in prima repriza a meciului cu Pandurii. Gorjenii au dominat copios prima parte a intalnirii, avand numeroase ocazii de gol la poarta lui Felgueiras.

Insa portarul brasovenilor s-a putut declara norocos ca a primit doar un gol pana la pauza. Acesta a fost inscris de Stojan Vranjes in minutul 18, cu un sut frumos din centrul careului dupa o pasa de la Stromajer.

Vazandu-se prea devreme castigatori, gorjenii au iesit prea relaxati de la vestiare si au fost surprinsi de rabufnirea ofensiva a echipei de sub Tampa. LA doar 5 minute de la reluarea meciului, un corner executat de Distefano de pe stanga l-a gasit excelent pe Majernik nemarcat in 6 metri, iar acesta a restabilit egalitatea pe tabela cu o lovitura de cap.

Gorjenii nu au renuntat sa creada in fortele proprii si au repus in scena jocul ofensiv si combinativ din prima repriza. Iar cu 10 minute inainte de final, Vranjes a reusit dubla, incununand cu inca un gol un meci excelent. Mijlocasul bosniac a primit la 30 de metri de paorta adversa, si-a pus scurt mingea pe stangul si a sutat magnific in diagonala in poarta.

Posted on 01/08/2011, in FC Brasov, Fotbal, Liga 1, Pandurii Tg. Jiu and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. Lasă un comentariu.