Ceahlaul si Pandurii incep cu o remiza sezonul

Ceahlaul Piatra Neamt a terminat la egalitate, scor 1-1, partida de pe teren propriu cu Pandurii Tg. Jiu, prima de la revenirea moldovenilor in Liga 1. Ceahlaul a dominat prima repriza, cand a si deschis scorul prin Gafita, gorjenii egaland in partea secunda prin Stromajer, pe fondul unui joc mai bun al oaspetilor.

Dorind sa demonstreze ca au revenit in primul esalon doar prin meritele proprii si jocul din teren, jucatorii Ceahlaului au dominat disputa in prima repriza. Cristinel Gafita a fost principala arma ofensiva a moldovenilor, atacantul Ceahlaului avand numeroase ocazii de a inscrie, lucru pe care l-a reusit pana la urma in minutul 25.

De cealalta parte, Pandurii Tg. Jiu a avut o singura faza mai importanta in prima jumatate a intalnirii, Paul Batin amenintand poarta lui Villadsen in minutul 10, fara sa-l pacaleasca pe danez.

Situatia s-a schimbat vizibil dupa pauza, cand gorjenii au inceput sa impinga jocul tot mai mult spre poarta moldovenilor. Iar in minutul 49 Jaka Stromajer a reusit egalarea cu un sut superb in diagonala de la marginea careului.

Echipa antrenata de Constantin Enache a cedat tot mai mult teren si a permis oaspetilor sa impuna ritmul de joc, Vranjes si Stromajer reusind sa creeze emotii in cateva faze la poarta adversa. Cea mai mare ocazie de gol i-a apartinut insa lui Paul Batin, care putea marca golul victoriei Pandurilor in minutul 83, cand a reluat din prima de la 8 metri, singur cu toata poarta in fata, mult peste tinta.

Posted on 24/07/2011, in Ceahlaul Piatra Neamt, Fotbal, Liga 1, Pandurii Tg. Jiu and tagged , , , . Bookmark the permalink. Lasă un comentariu.