Sapte din sapte pentru CFR

CFR Cluj a castigat cu 1-0 cel mai tare amical al verii pentru formatia ardeleana, cel in compania rusilor de la Dinamo Moscova. Meciul a durat doar 65 de minute, fiind intrerupt de o furtuna puternica. Aceasta este a saptea victorie pentru CFR din tot atatea meciuri jucate, ardelenii avand un golaveraj de 25-0 in meciurile din aceasta vara.

CFR Cluj a reusit sa-si pastreze invincibilitatea in amicalele din aceasta vara si impotriva celui mai puternic adversar, Dinamo Moscova. Echipa lui Jorge Costa s-a impus cu 1-0 prin golul marcat de Cristi Bud in minutul 13 din pasa lui Muresan.

Si rusii au inscris in acest meci, chiar in minutul 5, insa golul nu a fost validat din cauza unei semnalizari indoielnice de la margine a unei pozitii de offside.

Prima repriza a fost una destul de echilibrata, ambele echipe reusind sa-si creeze cateva ocazii de a mai marca. Startul partii secunde a fost afectat de o ploaie din ce in ce mai puternica, iar in minutul 65 arbitrul a intrerupt jocul din cauza furtunii. Cele doua echipe au fost trimise la vestiare, partida terminandu-se cu victoria clujenilor.

Posted on 13/07/2011, in CFR Cluj, Fotbal and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 1 comentariu.