Weldon a marcat primul gol la CFR in meciul cu Kufstein

CFR Cluj a castigat cu 3-0 partida amicala cu FC Kufstein din liga a treia austriaca, golurile ardelenilor fiind marcate de Kone, Edimar si Weldon.

Scorul a fost deschis in minutul 33 de Emmanuel Kone, jucator care tocmai a revenit in lotul echipei feroviare dupa ce a avut unele neintelegeri de ordin financiar cu conducerea clujenilor. In meciul din Austria a revenit si Gabi Muresan, care a fost aproape de un transfer in China, dar a ramas pana la urma la echipa din Gruia.

Celelalte doua goluri ale meciului au fost marcate in repriza secunda de Edimar si Weldon. Scorul putea fi mai mare, insa clujenii, pe langa ca au ratat mult, au avut si un joc economicos, fara sa forteze prea mult in fata unei echipe care nu i-a pus deloc probleme.

CFR a inceput meciul cu:  Claro – Lionn, Piccolo, Rada, Camora – Kivuvu, Peralta, Hora – E. Kone, Kapetanos, Ronny. Au mai jucat: Amadio, Minca, Bud, Cadu, Edimar, Panin, Nuno Diogo, Bastos, Muresan, Renan Garcia, Sougou, Weldon si Nicoara.

Posted on 09/07/2011, in CFR Cluj, Fotbal and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 comentariu.