Steaua a invins Rapidul… din Chisinau

Steaua a castigat cu 2-0 partida amicala disputata cu Rapid Chisinau, golurile ros-albastrilor fiind marcate de Rusescu in prima repriza si Nicolita in final de meci din penalty.

Steaua a inceput in forta meciul si in minutul 11 putea avea deja avantaj pe tabela, daca voleul lui Rusescu din centrarea lui Latovlevici n-ar fi intalnit bara portii moldovenilor. Patru minute mai tarziu, insa, Rusescu si-a reparat greseala si a inscris cu un sut la coltul lung in urma unei combinatii cu Tatu.

Cei doi jucatori au fost principalele pericole ale formatiei pregatite de Roni Levy in prima repriza, pentru ca in partea secunda rolurile ofensive sa fie luate de Mihai Costea si Bajenaru, care si-a incercat si el norocul cu cateva suturi de la distanta.

Scorul final a fost stabilit cu cateva minute inainte de terminarea jocului, dupa ce un jucator moldovean a comis un hent in careu. Nicolita a transformat fara probleme penalty-ul si Steaua a castigat cu 2-0 meciul cu vecina de peste Prut.

Steaua a inceput meciul cu: Stanca, Martinovic, Galamaz, Gardos, Latovlevici, Nicolita, Bicfalvi, Brandan, Tanase, Rusescu,Tatu. In repriza a doua au mai intrat: Mihai Costea, Bajenaru, Iliev, Lupu, Gabi Matei si Dorinel Popa.

Posted on 08/07/2011, in Fotbal, Steaua and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 comentariu.