Dinamo s-a chinuit cu anonimii de la Anif

Dinamo a castigat cu greu partida amicala disputata cu USK Anif, echipa care evolueaza in esalonul al treilea din Austria. Cainii rosii n-au reusit sa inscrie decat dupa pauza prin Raphael Stanescu, Hristu Chiacu a majorat avantajul alb-rosilor, dar austriecii au redus din diferenta din penalty.

Dinamo s-a chinuit sa inscrie o repriza intreaga in fata anonimilor de la USK Anif. Marius Niculae, Bakaj si chiar si Georgian Toba, jucator venit recent de la Universitatea Cluj, au avut numeroase sanse de a inscrie, insa suturile lor ori au ocolit poarta, ori au fost respinse.

A fost nevoie de intrarea lui Raphael Stanescu in teren pentru ca tabela sa se modifice, lucru care s-a intamplat abia dupa pauza. La 10 minute de la startul reprizei secunde Stanescu a intrat in locul lui Margaritescu si dupa doar cateva secunde a deschis scorul, fiind servit excelent de Tucudean.

Un alt jucator intrat pe teren dupa pauza a dus scorul la 2-0 cu un sfert de ora inainte de final. Hristu Chiacu a luat o faza pe cont propriu si a trimis mingea in ate cu un sut in diagonala. Insa austriecii au redus imediat din diferenta din penalty, dupa ce Crisan a faultat un adversar in careul dinamovist.

Dinamo a inceput meciul cu: Curca, Rus, Crisan, Diabate, Musat, Toba, Margaritescu, Patrascu, Bakaj, Tucudean,  Niculae. In repriza a doua au intrat: Balgradean, Cazacu, Stanescu, Musat, Buca, Scarlatescu, Chiacu, Paun.

Posted on 08/07/2011, in Dinamo, Fotbal and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. 1 comentariu.