U Cluj s-a distrat cu Gaziantepspor

Universitatea Cluj a castigat cu 3-0 partida amicala disputata cu turcii de la Gaziantepspor, golurile sepcilor rosii fiind marcate de Niculescu, Cristea si Tony.

Claudiu Niculescu a deschis scorul pentru clujeni inca din minutul 9 al intalnirii, dupa ce acesta a fost servit excelent de Machado. Experimentatul atacant al ardelenilor putea face 2-0 imediat dupa pauza, insa sutul sau din lovitura libera a trecut milimetric peste poarta.

Pana la urma Adrian Cristea a majorat avantajul clujenilor in minutul 55, cu o executie de senzatie de la peste 30 de metri, lobul sau lasandu-l fara replica pe portarul turcilor.

Scorul final a fost stabilit cu 7 minute inainte de final de Anthony Nwakaeme. Tony a marcat in urma unei actiuni rapide si bine de atac a clujenilor, ajunsi cu aceasta victorie la al patrulea meci castigat in amicalele din aceasta vara.

U Cluj a inceput meciul cu: Marius Popa, Ungurusan, Szukala, Pele, Mendy, Marinescu, Nasser, Bostina, Machado, Niculescu, Cristea. In repriza secunda au mai intrat Achim, Abrudan, Nicola, Pacurar, Bazzi, Tony, Cojocnean, Morar.

Posted on 06/07/2011, in Fotbal, Sporturi regionale, U Cluj and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. 1 comentariu.