Tucudean a obtinut remiza lui Dinamo cu Emiratele Arabe

Dinamo a terminat la egalitate, scor 1-1, partida amicala disputata in compania nationalei Emiratelor Arabe Unite. Arabii au deschis scorul in finalul reprizei, Dinamo egaland prin Tucudean dupa pauza.

Chiar daca a dominat jocul in startul meciului, Dinamo a lasat-o mai moale la jumatatea primei reprize si a fost taxata de adversar. Balgradean a intervenit salvator la doua suturi extrem de periculoase, insa in minutul 41 n-a mai avut ce face la un sut din interiorul careului, dupa ce arabii au profitat de o desincroizare a apararii dinamoviste.

De cealalta parte, Dinamo a avut si ea cateva ocazii de gol, cele mai multe apartinandu-i lui Gabriel Torje, care a continuat jocul bun si in repriza secunda, cand a  avut o noua sansa de a marca in minutul 55.

Golul egalizator a venit insa din gheata lui Tucudean, jucator trimis de Liviu Ciobotariu in teren dupa pauza. Tanarul atacant a profitat de respingerea gresita a portarului arabilor la sutul lui Marius Niculae si a inscris din fata portii.

Ca si in prima jumatate a meciului, alb-rosii au cedat initiativa spre finalul reprizei, permitandu-le adversarilor sa apara tot mai mult si mai periculos in fata portii aparata in repriza secunda de George Curca. Insa ocaziile nu s-au concretizat si meciul s-a incheiat printr-o remiza.

Dinamo a inceput meciul cu: Balgradean – Scarlatache,  Grigore, Moti, Diabate – Torje, Munteanu, Kone, Alexe – Danciulescu, Ganea. In repriza a doua au mai intrat: Curca, Niculae, Cazacu, Rus, Musat, Tucudean, Bakaj, Margaritescu, Patrascu.

Posted on 06/07/2011, in Dinamo, Fotbal and tagged , , , , . Bookmark the permalink. 1 comentariu.