Steaua, egala brazilienilor de la Comercial

Steaua a terminat la egalitate partida amicala cu FC Comercial, echipa care evouleaza in liga secunda din Brazilia. Echipa din Ghencea a condus cu 2-0 prin reusitele lui Eric Bicfalvi si Mihai Costea, fiind egalata pe final de meci prin dubla lui Costa.

Scorul a fost deschis in minutul 13 de Eric Bicfalvi, care l-a invins pe portarul brazilienilor cu un superb sut de la 27 de metri direct la vinclu. Putin mai devreme, Comercial a avut un gol anulat din cauza unei pozitii de offisde.

Pana la pauza nu s-a mai intamplat nimic deosebit, Steaua dominand usor la capitolul posesie dar fara sa ameninte poarta adversa.

La cateva minute de la reluarea jocului, Mihai Costea a inscris primul sau gol in tricoul ros-albastru. Varful venit de la Craiova a trimis mingea sub transversala dupa o patrundere solitara in care a depasit un adversar.

Spre finalul partidei, Steaua a cedat tot mai mult initiativa, iar brazilienii au reusit sa reduca din diferenta in minutul 80 cand tanarul portar Cojocaru a fost invins cu un sut de la 30 de metri.

Surpriza s-a produs cu doua minute inainte de final. Bejan a faultat in careu, iar arbitrul a acordat penalty pentru brazilieni, acelasi Costa marcand al doilea sau gol in acest meci de la punctul cu var.

Steaua a inceput meciul cu: Tatarusanu, Martinovici, Galamaz, Gardos, Latovlevici, Tatu, Bicfalvi, Brandan, Tanase, Rusescu, Bilasco. Pe parcursul meciului au mai evoluat: Mihai Costea, Dorinel Popa, Iliev, Bajenaru, Rusescu, Bejan, Lupu, Rosu si Cojocaru.

Posted on 04/07/2011, in Fotbal, Steaua and tagged , , , , , . Bookmark the permalink. 1 comentariu.