Victorie pentru U Cluj la primul amical

Universitatea Cluj a castigat prima partida amicala din aceasta vara, dupa ce a invins cu 1-0 pe FK Trepca, echipa din Kosovo. Scorul putea fi mai mare pentru clujeni, insa Andrei Voican a ratat in serie in finalul meciului, irosind chiar si un penalty in prelungiri.

Meciul nu a avut un ritm stralucit, jocul fiind mai degraba prudent de ambele parti. Cu toate acestea, clujenii lui Ionut Badea au reusit sa controleze in cea mai mare a timpului ostilitatile, iar la 18 minute de la startul meciului Gabriel Machado a deschis scorul pentru Universitatea cu o scarita superba peste portarul advers.

Machado putea bifa dubla in minutul 32, insa sutul sau a trecut putin pe langa poarta. Pana la pauza si kosovarii si-au creat o ocazie de gol insa mingea a trecut putin peste poarta aparata atunci de Marius Popa.

In partea secunda a meciului, Ionut Badea a schimbat intreaga echipa, dar jocul a continuat cu acelasi ritm scazut. Abia spre final, cand cei de la Trepca au terminat benzina, clujenii au reusit sa-si creeze mai multe ocazii de a marca, insa Andrei Voican a ratat din toate pozitiile. Tanarul atacant al sepcilor rosii n-a reusit sa inscrie nici macar din penalty in prelungirile meciului, astfel ca partida s-a incheiat cu victoria la limita a Universitatii.

U Cluj a inceput meciul cu: Marius Popa – Bogdan Ungurusan, Zsolt Szilagyi, Lukasz Szukala, Eduard Nicola, Alex Pacurar, Gabi Bostina, Nasser Menassel, Sebastian Cojocnean, Gabriel Machado, Adrian Cristea.

Rezervele clujenilor au fost: Ionut Bosneag, Florin Matache, Sebastian Achim, Octavian Abrudan, Rares Cucui, Elias Bazzi, Laurentiu Marinescu, Habib Balde, Helder Castro, Georgian Toba, Andrei Voican, Gaston Mendy.

Posted on 24/06/2011, in Fotbal, Sporturi regionale, U Cluj. Bookmark the permalink. 1 comentariu.