Steaua incheie campania din Antalya cu un egal

Steaua a terminat la egalitate, scor 1-1, partida amicala cu formatia din Ungaria, Debrecen, acesta fiind ultimul amical al ros-albastrilor din cantonamentul din Antalya. Geraldo Alves a marcat singurul gol al Stelei.

Trupa lui Marius Lacatus a inceput in avanposturi meciul cu ocupanta locului 4 din campionatul Ungariei, Banel Nicolita avand prima ocazie de gol in minutul 3, dupa ce sutul sau de la 30 de metri a fost scos cu greu de la vinclu de portarul advers.

Tot Nicolita a semnat si cea mai mare ocazie de gol a primei reprize in minutul 8, cand Brandan a patruns excelent pe stanga de unde a pasat in careu la Nicolita, voleul acestuia din prima oprindu-se insa in transversala.

Pana la urma scorul a fost deschis dupa 20 de minute, reusita apartinandu-i in totalitate lui Geraldo Alves. Fundasul a preluat superb in marginea careului, s-a intors cu fata spre poarta si a sutat pe jos fara sanse pentru portarul advers.

Doar opt minute au reusit stelistii sa pastreze avantajul de pe tabela. O lovitura libera de la aproape 25 de metri a fost executata pe jos de Kabat, zidul Stelei a sarit la cererea bancii tehnice, si mingea s-a dus pe sub zid in plasa, Tatarusanu fiind surprins in cealalta parte a portii.

Repriza secunda, chiar daca meciul a avut un ritm destul de bun, n-a adus si faze de joc deosebite, cele doua echipe fiind mai mult concentrate sa se apere si sa blocheze actiunile adverse de atac decat sa construiasca in ofensiva.

Singurele faze notabile sunt interventia lui Emeghara din minutul 72, cand a respins salvator din fata unui adversar cu pretul unei accidentari, si sutul lui Bilasco din minutul 80, cand atacantul a tras frumos pe jos de la 20 de metri la o palma de poarta.

Marius Lacatus a inceput meciul cu: Tatarusanu, Bonfim, Galamaz, Gardos, Brandan, Nicolita, Ricardo, Marinescu, Szekely, Dica, Bilasco. Dupa pauza au mai intrat in teren Bilasco, Stanca, Martinovic, Gardos, Radut, Matei, Emeghara, Onofras, Baciu si Onicas.

Posted on 13/02/2011, in Fotbal, Steaua and tagged , , , , . Bookmark the permalink. Lasă un comentariu.