Prima victorie in amicalele din Spania pentru Timisoara

FC Timisoara a obtinut prima victorie in meciurile amicale disputate in aceasta iarna in Spania, dupa ce a invins cu 3-1 formatia poloneza Arka Gdynia. Golurile banatenilor au fost inscrise de Popovici, Patras si Luchin.

Dusan Uhrin a inceput meciul cu Lepmets in poarta, Krejci, Cisovsky, Mera, Scutaru pe lina de fund, Matei, Poparadu, Jitaru, Patras la mijloc si Popovici si Axente in atac.

Popovici a deschis scorul pentru echipa de pe Bega in minutul 18 din pasa lui Krejci, pentru ca scorul la pauza sa fie stabilit de Arthur Patras dupa 20 de minute, acesta marcand cu capul din pasa lui Matei.

La cateva minute de la startul partii secunde, polonezii au redus din diferenta, insa Luchin a inscris din nou pentru Timisoara in minutul 77, refacand diferenta de doua puncte.

pana in acel moment in teren pentru timisoreni au mai intrat Nikolic Rocha, Ricketts, Lavecchia si Luchin, acesta din urma intrand in teren in locul eliminatului Cisovsky, care a primit cartonasul rosu in minutul 70, pentru un fault in pozitie de ultim aparator.

Posted on 27/01/2011, in FC Timisoara, Fotbal and tagged , , , . Bookmark the permalink. Lasă un comentariu.