Liga 1 – Programul returului 2009-2010

Programul complet al turului de campionat 2009/2010, orele de disputare a meciurilor si posturile TV care transmit partidele.

Etapa 33

Sâmbătă, 15 mai:

Gaz Metan Mediaş – Unirea Alba Iulia, ora 17.00, GSP TV

CFR Cluj – Internaţional Curtea de Argeş, ora 19.00, Digi Sport

Duminică, 16 mai

Oţelul Galaţi – FC Vaslui, ora 16.00, GSP TV

Dinamo – Astra Ploieşti, ora 18.00. GSP TV

FC Braşov – Rapid, ora 18.00, Digi Sport

Steaua – Universitatea Craiova, ora 22.00, DigiSport

Luni, 17 mai

Dinamo – Astra Ploieşti, ora 17.00, GSP TV

FC Braşov – Rapid, ora 20.00, Digi Sport

Pandurii Târgu Jiu – FC Timişoara, ora 21.45, Antena 1.

Etapa 30

Vineri, 30 aprilie

Gloria Bistrita – Pandurii, ora 17:00, GSP TV

Astra Ploiesti – CFR Cluj, ora 20:30, Antena 1

Sambata, 1 mai

U Craiova – International, ora 15:00, GSP TV

Unirea Alba Iulia – Steaua, ora 17:00, Digi Sport

Timisoara – Otelul Galati, ora 19:00, GSP TV

FC Vaslui – Ceahlaul, ora 21:00, Digi Sport

Duminica, 2 mai

Poli Iasi – Gaz Metan, ora 16:30, GSP TV

Unirea Urziceni – FC Brasov, ora 18:30, Digi Sport

Rapid – Dinamo, ora 20:30, Digi Sport

Etapa 29

Vineri, 23 aprilie

Ceahlaul – Astra Ploiesti, ora 18:00, GSP TV

Dinamo – Poli Iasi, ora 20:30, Antena 1

Sambata, 24 aprilie

Pandurii Tg. Jiu – FC Brasov, ora 15:00, GSP TV

Otelul Galati – Rapid, ora 17:00, Digi Sport

CFR Cluj – Unirea Alba Iulia, ora 21:30, Digi Sport

Duminica, 25 aprilie

Gaz Metan – Gloria Bistrita, ora 15:00, GSP TV

U Craiova – Unirea Urziceni, ora 17:00, Digi Sport

Steaua – Timisoara, ora 20:30, Digi Sport

Luni, 26 aprilie

International – FC Vaslui, ora 20:30, GSP TV

Etapa 28

Vineri, 16 aprilie

Unirea Alba Iulia – Ceahlaul, ora 17:00, Netelevizat

Astra Ploiesti – International, ora 18:00, GSP TV

Unirea Urziceni – Pandurii, ora 20:30, GSP TV

Sambata, 17 aprilie

Gloria Bistrita – Dinamo, ora 21:30, Digi Sport

Duminica, 18 aprilie

Poli Iasi – Otelul Galati, ora 16:00, GSP TV

Brasov – Gaz Metan, ora 18:00, Digi Sport

Rapid – Steaua, ora 20:00, Digi Sport

Luni, 19 aprilie

Vaslui – Craiova, ora 18:30, Digi Sport

Timisoara – CFR Cluj, ora 20:30, Antena 1

Etapa 27

Sambata, 10 aprilie:

Otelul Galati – Gloria Bistrita, ora 15:00, GSP TV

FC U Craiova – Astra Ploiesti, ora 17:00, Digi Sport

International Curtea de Arges – Unirea Alba Iulia, ora 19:00, GSP TV

FC Vaslui – Unirea Urziceni, ora 21:00, Digi Sport

Duminica, 11 aprilie:

Gaz Metan Medias – Pandurii Targu Joi, ora 15:00, GSP TV

Ceahlaul Piatra Neamt – FC Timisoara, ora 17:00, GSP TV

Dinamo Bucuresti – FC Brasov, ora 19:30, Digi Sport

CFR Cluj – Rapid Bucuresti, ora 21:30, Digi Sport

Luni, 12 aprilie:

Steaua Bucuresti – Poli Iasi, ora 20:30, Antena 1

Etapa 26

Marti, 6 aprilie:

FC Brasov – Otelul Galati, ora 20:00, Digi Sport

Miercuri, 7 martie:

Unirea Urziceni – Gaz Metan Medias, ora 14:30,  GSP TV

Unirea Alba Iulia – FC U Craiova, ora 16:30, Netelevizat

Astra Ploiesti – FC Vaslui, ora 16:30 GSP TV

Poli Timisoara – International Curtea de Arges, ora 18:30, Digi Sport

Gloria Bistrita – Steaua Bucuresti, ora 20:30 Digi Sport

Joi, 8 aprilie:

Rapid Bucuresti – Ceahlaul Piatra Neamt, ora 14:30, GSP TV

Poli Iasi – CFR Cluj, ora 18:30, Digi Sport

Pandurii Targu Jiu – Dinamo Bucuresti, ora 20:30, Antena 1

Etapa 25

Vineri, 2 aprilie

Otelul Galati – Pandurii Tg Jiu, ora 14:00, GSP TV

Astra Ploiesti – Unirea Urziceni, ora 16:30, GSP TV

Ceahlaul – Poli Iasi, ora 17:00, Netelevizat

Steaua – Brasov, ora 18:30, Digi Sport

Dinamo – Gaz Metan, ora 20:30, Antena 1

Sambata, 3 aprilie

International – Rapid, ora 14:30, Digi Sport

Craiova – Timisoara, ora 16:30, Digi Sport

Vaslui – Alba Iulia , ora 19:00, GSP TV

CFR Cluj – Bistrita , ora 21:00, Digi Sport

Etapa 24

Vineri, 26 martie

Gaz Metan – Otelul Galati, ora 18:30, Digi Sport

Pandurii – Steaua, ora 20:30, Antena 1

Sambata, 27 martie

Unirea Alba Iulia – Astra Ploiesti, ora 15:00, GSP TV

Poli Iasi – International, ora 18:00, Netelevizat

Rapid – Craiova, ora 21:30, Digi Sport

Duminica, 28 martie

Gloria Bistrita – Ceahlaul, ora 16:00, GSP TV

Unirea Urziceni – Dinamo, ora 20:00, Digi Sport

Luni, 29 martie

Timisoara – Vaslui, ora 17:00, GSP TV

Brasov – CFR Cluj, ora 20:00, Digi Sport

Etapa 23

Sambata, 20 martie

Ceahlaul – FC Brasov, ora 15:00, GSP TV

CFR Cluj – Pandurii Tg. Jiu, ora 17:00, Antena 1

Duminica, 21 martie

U Craiova – Poli Iasi, ora 13:30, Digi Sport

Otelul Galati – Dinamo, ora 15:30, Digi Sport

International – Gloria Bistrita, ora 17:30, Netelevizat

Steaua – Gaz Metan, ora 20:00, Digi Sport

Luni, 22 martie

Unirea Alba Iulia – Unirea Urziceni, ora 15:00, GSP TV

Astra Ploiesti – FC Timisoara, ora 17:00, Digi Sport

FC Vaslui – Rapid, ora 20:30, GSP TV

Etapa 22

Marti, 16 martie

FC Brasov – International, ora 18:00, GSP TV

Miercuri, 17 martie

Pandurii Tg. Jiu – Ceahlaul, ora 15:00, Netelevizat

Gloria Bistrita – U Craiova, ora 16:30, GSP TV

Gaz Metan Medias – CFR Cluj, ora 18:30, Digi Sport

Dinamo – Steaua, ora 20:30, Digi Sport

Joi, 18 martie

Timisoara – Alba Iulia, ora 14:30, GSP TV

Poli Iasi – FC Vaslui, ora 16:30, Digi Sport

Unirea Urziceni – Otelul Galati, ora 18:30, Digi Sport

Rapid – Astra Ploiesti, ora 20:30, Antena 1

Etapa 21

Vineri, 12 martie

Ceahlaul – Gaz Metan, ora 15:00, Netelevizat, 0-0

Astra Ploiesti – Poli Iasi, ora 19:00, Digi Sport, 1-1

Steaua – Otelul Galati, ora 20:30, Antena 1, 1-0

Sambata, 13 martie

U Craiova – FC Brasov, ora 15:00, Digi Sport, 3-0

International – Pandurii Tg. Jiu, ora 17:00, GSP TV, 0-0

CFR Cluj – Dinamo, ora 20:00, Digi Sport, 2-2

Duminica, 14 martie

Unirea Alba Iulia – Rapi, ora 14:00, GSP TV, 0-1

FC Vaslui – Gloria Bistrita, ora 16:00, GSP TV, 0-1

Timisoara – Unirea Urziceni, ora 18:00, Digi Sport, 0-0

Etapa 20

Vineri, 05 martie

Rapid – FC Timisoara, ora 20:30, Antena 1, 1-0

Sambata, 06 martie

Gloria Bistrita – Astra Ploiesti, ora 15:00, GSP TV, 3-1

Dinamo – Ceahlaul, ora 18:30, Digi Sport, 1-1

Duminica, 07 martie

Gaz Metan Medias – International, ora 15:00, Netelevizat, 0-0

Otelul Galati – CFR Cluj, ora 15:00, Digi Sport, 1-0

Poli Iasi – Unirea Alba Iulia, 0ra 17:00, GSP TV, 1-0

Unirea Urziceni – Steaua, ora 20:30, Digi Sport, 2-2

Luni, 08 martie

FC Brasov – FC Vaslui, ora 17:00, GSP TV, 1-1

Pandurii – U Craiova, ora 20:00, Digi Sport, 0-0

Etapa 19

Vineri, 26 februarie
Unirea Alba Iulia – Gloria Bistrita, ora 14.00, Netelevizat, 1-2
Ceahlaul – Otelul Galati, ora 17.00, GSP TV, 0-1
FC Timisoara – Poli Iasi, ora 20.30, Digi TV, 2-1

Sâmbata, 27 februarie

U Craiova – Gaz Metan, ora 14.00, GSP TV, 1-2
FC Vaslui – Pandurii, ora 17.00, Digi TV, 2-1
International – Dinamo, ora 19.00, Digi TV, 1-3

Duminica, 28 februarie
Astra Ploiesti – FC Brasov, ora 15.00, GSP TV, 2-1
FC Rapid – Unirea Urziceni, ora 17.00, Antena 1, 1-1
CFR Cluj – Steaua, ora 20.30, Digi TV, 1-1

Etapa 18

VINERI, 19.02.2010
Otelul Galati – International, ora 14.00, Netelevizat, 1-0

SAMBATA, 20.02.2010
FC Brasov – Unirea Alba Iulia, ora 13.30, GSP TV, 2-1
Gloria Bistrita – FC Timisoara, ora 15.15, DIGI TV, 0-0
Poli Iasi – Rapid, ora 19.00, DIGI TV, 2-1
STEAUA – Ceahlaul, ora 20.30, ANTENA 1, 1-3

DUMINICA, 21.02.2010
Gaz Metan – FC Vaslui, ora 14.00, GSP TV, 0-0
Pandurii – Astra Ploiesti, ora 16.00, GSP TV, 0-2
Dinamo – U Craiova, ora 19.30, DIGI TV, 2-1

LUNI, 22.02.2010
Unirea Urziceni – CFR Cluj, ora 17.30, DIGI TV, 0-1

Reclame

About Irina Maxim

Jurnalist

Posted on 13/02/2010, in Astra Ploiesti, FC Vaslui, Fotbal, Gaz Metan Medias, Pandurii Tg. Jiu, Rapid, Steaua, U Craiova and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink. 9 comentarii.

  1. La Steaua-Ceahlaul va arbitra maghiarul Istvan Kovacs. Se pare ca numirea lui e facuta direct de la Kolozsvar de catre Paszkani si Muresan, pentru a impiedica Steaua sau pentru a da cat mai multe cartonase jucatorilor sai.
    In etapa a doua Steaua va juca pe terenul din Gruia impotriva CFR-ului, sau daca vreti impotriva lui Kolozsvári Vasutas Sport Club.

  2. scrii atat de rar …! :))

  3. dece staeua joaca pe digi teve

  4. HALAL DERBI!
    steaua-otelul……………….??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    😦

  5. dati meciurile stelei!!!!!!!!!!!!! FORZA STEAUA!!!!!

  6. dati meciurile stelei!!!!!!!!!!!!! FORZA STEAUA!!!!!

  7. HUO SA VA FIE RUSINE CA NU DATI MECIURILE CELEI MAI BUNE ECHIPE (STEAUA) HUO, HUO, HOU!!!!!! FORZA STEAUA!!!! FFFFFFFFFFFOOOOORRRZZZZZZZZAAAA STEAUA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):)

  1. Pingback: 2010 in review « gazetarie sportiva

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat asta: