Brasovul trece de Otopeni si continua in Cupa

Brasovul s-a calificat cu emotii in optimile Cupei Romaniei, invingand o echipa in inferioritate numerica a Otopeniului cu 4-0, toate golurile fiind marcate in prelungiri

Otopeniul a avut un start mai bun de meci si cateva ocazii bune la poarta lui Minca, in timp ce brasovenii au avut o evolutie destul de stearsa. Oaspetii puteau intra in avantaj la pauza, insa Draghici a sutat in bara, ratand o imensa ocazie pentru echipa sa.

Desi Constantinescu a vazut al doilea galben si implicit cartonasul rosu in minutul 66, Brasovul n-a reusit sa-si dovedeasca superioritatea numerica si meciul a intrat in prelungiri.

Abia acum a izbutit formatia de sub Tampa sa-si evidentieze meritul evolutiei in primul esalon, dupa ce GRigore a deschis scorul in minutul 104. Cu moralul la pamant si oboseala fizica spunandu-si cuvantul, cei de la Otopeni n-au rezistat in fata brasovenilor dezlantuiti si au mai incasat trei goluri in a doua repriza a prelungirilor. Cristescu a rezolvat ecuatia calificarii, ducand scorul la 2-0, pentru ca Hadnagy si apoi Catalin Munteanu sa stabileasca scorul final.

Posted on 23/09/2009, in CS Otopeni, Fotbal and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink. Lasă un comentariu.