International Curtea de Arges – Gaz Metan Medias 2-4

Gaz Metan Medias a revenit spectaculos de la 1-0 si 2-2 si a invins cu 4-2 in deplasare pe International Curtea de Arges, intr-un meci spectaculos mai ales in repriza secunda

International a reusit sa-si impuna rapid ritmul de joc si sa deschida scorul inca din minutul 5, cand Ramses Gado a inscris in urma unui contraatac in viteza al echipei sale. Dominarea gazdelor a fost autoritara in majoritatea momentelor primei parti, gazarii neregasindu-se in joc.

Stoianof, unul dintre cei mai buni jucatori ai meciului, a avut cateva ocazii rarisime in prima repriza. Intai a fost blocat de Vatca, apoi, dupa o bara a lui Kubala, jucatorul gazdelor a trimis cu capul peste poarta, pentru ca in apropierea pauzei lobul sau sa cada pe plasa portii Mediasului.

Repriza secunda s-a desfasurat, insa, sub alte coordonate. Gazarii au intrat mai hotarati in meci si la 3 minute de la reluare, Silvasan a adus egalarea cu o executie de mare spectacol, foarfeca sa din interiorul careului lasandu-l masca pe portarul advers.

Mediasul a reusit chiar sa preia conducerea pe tabela in minutul 74 prin Dudita, intrat la pauza, insa la cateva secunde distanta Neagu a marcat pentru 2-2, dupa un contraatac fulgerator.

Minutele de final au adus o explozie in jocul mediesenilor. Cu doua minute inainte de prelungiri, Markovici a dus iar Gazul in avantaj, pentru ca scorul final sa fie stabilit de Kubala in minutul 90.

International Curtea de Arges: M. Popa – Bacila (Ciucur 46), Viera, Chiriches, Neagu – E. Kone, Radut, Voiculet (Cl. Ionescu 64), Gado (Bier 80) – Stoianof, Jianu. Antrenor: Stefan Stoica.

Gaz Metan: Vatca – Kratochvil, M. Radu (A. Munteanu 46), Markovic, Parvulescu (Buzean 70) – Kubala, C. Todea, Hoban, Eric – Silvasan, Bud (Dudita 46). Antrenor: Cristian Pustai

Cartonase galbene: Bier 85 / M. Radu 27, Kubala 54, Markovic 64, Silvasan 85

Arbitri: Paul Unimatan – Mihai Artene, Vladimir Urzica

Stadion: Dacia (Mioveni);  Spectatori: 1.500

Posted on 16/08/2009, in Fotbal, Gaz Metan Medias and tagged , , , . Bookmark the permalink. 1 comentariu.