U Craiova a remizat cu Burghausen

Universitatea Craiova a terminat la egalitate prima partida amicala disputata in cel de-al doilea stagiu de pregatire din Austria, remizand scor 2-2 cu formatia din liga a treia germana SV Wacker Burghausen.

Nemtii au deschis scorul in ultimul minut de joc al primei reprize, Universitatea revenind pe tabela in mitanul secund, Mihai Costea marcand golul egalizator in minutul 65.

Dupa un sfert de ora, Craiova a preluat conducerea prin reusita lui Dina, insa, la fel ca in prima parte a meciului, nemtii au marcat in ultimul minut de joc dintr-o lovitura libera de la 20 de metri executata pe sub zidul oltenilor, aducand astfel egalitatea pe tabela..

Noul antrenor al oltenilor, Daniel Mogosanu, i-a trimis in teren in prima repriza pe: Silviu Lung jr. – Barboianu, Popescu, Dorel Stoica, Joshua Rose – Firtulescu, Gogosoiu, Ologu, Wobay – Florin Costea si Vali Badea, pentru ca in partea a doua a intalnirii sa mai intre in joc Dananae, Gaman, Barbu, Soava – Roman, Dilevski, Nicolae, Mihai Costea, Dina si Bran.

Urmatorul meci al Universitatii Craiova va avea loc vineri impotriva echipei austriece Zell am See.

Posted on 09/07/2009, in Fotbal, U Craiova and tagged , . Bookmark the permalink. 2 comentarii.

1. Craiova e o echipa de … mi-e rusine sa spun pe blogul Irinei ca e de c…..

1. Pingback: Programul amicalelor echipelor din Liga 1 « gazetarie sportiva